fbpx
blank

Türkiye’yi güldürürken düşündüren usta sanatçı Cem Yılmaz’ın dediği gibi eğitim şart. Hele söz konusu mavilikler olunca. Bunun önemini fark eden birçok kurum kolları sıvamış durumda. Bugün 2019 Marmaris Kış Trofesi, Mersin’deki önemli buluşma ve yelkencilikte İzmir’e canlılık kazandıran güzel bir çalışmadan söz edeceğim.

Her ne kadar kış gelse de denizciler engel tanımıyor. 1992 yılında kurulan Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’de (MIYC) yıl botunca gerçekleştirdiği yarışlarla adından söz ettiren etkin bir kurum. Bir başka deyişle Ege’de rüzgara meydan okuyanların buluşma noktası. Geçtiğimiz günlerde 2019 Kış Trofesi’nin tarihleri açıklandı. Aktarıyorum. 12-13 Ocak 2019 ilk, 02-03 Şubat ikinci,09-10 Mart üçüncü, 06-07 Nisan dördüncü, 20-21 Nisan beşinci ve 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde son ayak gerçekleştirilecek.MIYC Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kalaycı ve ekibini kutluyorum. Tüm katılımcılara da şimdiden başarılı ve keyifli seyirler diliyorum. Konuyla ilgili fotoğraf için ‘Coast Guide Kurucusu’ denizlerdeki ustalarımızdan Levent Çelmen’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Geçtiğimiz hafta Antalya’da fikir jimnastiği yapan amatör denizciler sorunlarını ve çözüm yollarını bu kez de Mersin’de konuştu. Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) ve Mersin Rota Yelken Kulübü’nün işbirliğiyle gerçekleştirilen toplantıda genel anlamda denizciliğimizin temel sorunları değerlendirildi. 19 Aralık 2018 Çarşamba günü 18:00-19:30 arasında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nda gerçekleştirilen toplantıda DADD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zafer Türkmen ve Mersin Rota Yelken Kulübü Başkanı Av. Cengiz Sönmez, mevcut sorunları ve çözüm yollarını analiz eden birer konuşma yaptı. DADD Akdeniz Rallisi 2019 başlığı altında yapılan sunumda katılımcılara bilgiler verildi. Sözün özü denizcilerimiz güç birliği yaptıkları sürece mevcut sorunlar da etap etap çözüme kavuşacaktır. Kötümser değilim lakin ölçülü ve dikkatli bir iyimserlik sahibiyim. Zira denizcilik camiamızda yüksek egolar nedeniyle ciddi bir dayanışma eksikliği egemen. Bunu da görmek, bilmek ve ülke genelinde çözmek gerekiyor.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/hakan-atis/yelken-egitimi-kis-trofesi-ve-mersin

Logo_footer   
     © 2019 İzmir Özel Türk Koleji